Daytona Została Zbudowana Zgodnie Z Koncepcją Szerszenia, Repliki Zegarków

Marka modyfikacji repliki zegarków Designated Individual Watches (DiW) miała ostatnio nagłą inspirację i często wydaje nowe projekty modyfikacji. Najbardziej rzuca się w oczy zegarek „Bumblebee”; podobnie jak jego nazwa, koncepcja projektowa pochodzi od Bumblebee w „Transformers”.

Jest to zmodyfikowany zegarek oparty na Rolex Daytona. Etui wykonano z charakterystycznego dla marki włókna węglowego, różniącego się od standardowej czerni i bieli. Ta modyfikacja zegarka wykorzystuje kolor żółty, który pasuje do motywu projektu, który dzięki witalności wygląda bardziej przyciągająco. Ponadto zdobienie koperty czarną linią sprawia, że całe wrażenia wizualne są bardziej wielowarstwowe.

Bezel jest również wykonany z włókna węglowego o unikalnej fakturze tego materiału. Cyfrowe skale i znaki są pomalowane na biało i żółto. Przyciski korony i chronografu są pokryte czarną powłoką, która wygląda jak stal nierdzewna.

Tarcza ściśle pasuje do motywu i jest pokryta żółtym wiodącym tonem. Skala czasu została przekształcona w czerń, która lepiej pasuje do żółtej i przypomina obraz Bumblebee. Kultowe koło z trzema oczami jest pokryte czernią, a cyfry i skale są ozdobione bielą i żółcią, tworząc zintegrowane wrażenia wizualne z lunetą.

Ten zegarek Bumblebee jest prosty, jeśli przyjrzysz się uważnie tekstowi wygrawerowanemu na górze tarczy. DiW zachował tylko logo „ROLEX (Rolex)” i „COSMOGRAPH (Cosmograph)”, a także własne logo „DiW”. Inne słowa, takie jak „OYSTER (Oyster)”, „PERPETUAL (perpetual movement)” i „SUPERLATIVE CHRONOMETER OFFICIAL CERTYFIED (oficjalnie certyfikowany precyzyjny zegarek obserwatorium najwyższego poziomu)” zostały anulowane, co zapewnia bardziej zwięzłe wrażenia wizualne, ale na z drugiej strony zawsze ma się wrażenie, że czegoś brakuje.

Jednocześnie centralna wskazówka sekundowa również została pokryta czarną powłoką, która jest bardziej zintegrowana z tarczą. Wskazówki godzinowa i minutowa są czarno-białe, a LOGO Rolex zostało przekształcone w czerń w południe. Ogólny styl jest doskonały, z czarnym nylonowym paskiem i żółtymi liniami jako tłem.

Zegarek zachowuje oryginalne 4130 samozwijających się mechanizmów, które mogą zapewnić 72 godziny przechowywania energii. Ten zegarek czerpie z konfiguracji kolorystycznej Bumblebee, w połączeniu ze szczególnym zastosowaniem materiału, co nadaje Daytona alternatywny urok. A ten wyjątkowy zegarek DiW jest ograniczony tylko do 3 sztuk, co wystarczy, aby pokazać, że zdobycie tego zegarka jest wyzwaniem.