Cartier Prezentuje Nowe Zegarki, Repliki Zegarków

Z okazji Księżycowego Nowego Roku 2024 Cartier prezentuje szczególnie nowe zegarki – wysokiej jakości zegarek Cartier Master Craftsmanship Series Ronde Louis Cartier Dragon Decorated oraz Cartier Tank Chinoise Watch China Limited Edition, inspirowane chińską inspiracją i znakomitym rzemiosłem. Rozpocznij nowy rok.

Zegarek Cartier Master Craftsman Series ze smokiem, ozdobiony wysoką biżuterią

Seria Cartier Master Craftsmanship wprowadza na rynek nowy, wysokiej klasy zegarek jubilerski Ronde Louis Cartier ze smokiem, numerowany i limitowany do 30 sztuk.

W zegarku tym zastosowano techniki emalii i grawerowania, a inspirowany Chinami obraz „smoka wznoszącego się do morza” pojawia się na tarczy dzięki wyjątkowym umiejętnościom mistrzów rzemiosła Cartier.

W tym zupełnie nowym zegarku wzburzone fale są przedstawione w kultowych niebieskich i zielonych kolorach Cartiera dzięki technologii emalii cloisonné, a opalizujące wstawki z masy perłowej obrysowują fale. Wizerunek smoka jest ręcznie wyrzeźbiony w złocie z realistycznymi detalami, a „oczy” również są wykonane z emalii, aby dopełnić całości. Proces emaliowania zastosowany w tym zegarku wymaga 25 powtarzanych wystrzałów, a każda runda wypalania sprawdza umiejętności rzemieślnika. Repliki zegarków.

Smok ma długą historię w tradycyjnej chińskiej kulturze i symbolizuje pomyślność i dobrobyt. Wizerunek smoka od dawna inspiruje także kreację stylu Cartiera. Marka w dalszym ciągu eksploruje wschodnie inspiracje, a archiwa Cartiera odnotowują projekty inspirowane Chinami, których początki sięgają końca lat 70. XIX wieku. Kiedy w latach dwudziestych XX wieku modny był styl Art Deco, wiele biżuterii i cennych przyborów kuchennych wykorzystujących elementy smoków stanowiło olśniewające kolekcje w kolekcji Cartier, ukazujące harmonijne połączenie chińskiej kultury i estetyki stylu Cartier. Ten długotrwały styl dialogu jest kontynuowany. Spotykać się z kimś.

Zegarek Cartier Tank Chinoise z limitowanej edycji chińskiej.

Zegarek Tank został wymyślony przez Louisa Cartiera w 1917 r. i trafił do sprzedaży w 1919 r. Jest to reprezentatywne dzieło w historii Cartiera i zegarmistrzostwa. Przez lata zegarki Tank były stale reinterpretowane z innowacyjnych perspektyw.

W 1922 roku na rynek wprowadzono zegarek Tank Chinoise. Seria ta jest zakorzeniona w nieskończonej wyobraźni Cartiera na temat kultury Wschodu. Projekt inspirowany jest wejściami architektury świątynnej, z poziomymi szybami ułożonymi nad pionowymi występami. Wyróżniają się czystymi liniami, precyzyjnymi kształtami i subtelnym kontrastem pomiędzy matowymi i polerowanymi teksturami. W 2022 roku, w 100. rocznicę narodzin zegarka Tank Chinoise, ten klasyczny zegarek pojawi się w nowej odsłonie w serii Cartier Privé.

Limitowana edycja Tank Chinoise Watch China otwiera w tym roku nowy rozdział. Koperta kontynuuje geometryczne linie klasycznej sylwetki zegarka, czerpie inspirację z tradycyjnych chińskich technik i jest ozdobiona nową techniką bordowego lakieru. Posrebrzana tarcza w kolorze złamanej bieli ozdobiona jest delikatną wytłoczoną fakturą i zestawiona ze złotymi wskazówkami w kształcie jabłka. Fasetowana złota korona ozdobiona jest czerwonym jaspisem, którego kolor kontrastuje z bordowym kolorem koperty. Zegarek ten jest wyposażony w mechanizm mechaniczny 430 MC z naciągiem ręcznym, udoskonalony przez warsztat Cartier.