Chiński Almanach Blancpain Otwiera Nową Erę Znaków Zodiaku, Repliki Zegarków

W 2012 roku firma Blancpain zintegrowała złożone funkcje, takie jak chiński almanach, data kalendarza gregoriańskiego i wskaźnik faz księżyca, aby stworzyć pierwszy klasyczny chiński zegarek almanachowy Villeret z serii V, który łączy w sobie elementy chińskie i zachodnie. Zrozumienie czasu chińskiego.

W 2024 roku, 13. roku od narodzin tego dużego, złożonego zegarka, Blancpain wprowadził na rynek nową, limitowaną edycję zegarka z chińskim kalendarzem „Noble Green Gold Dragon”. Zgodnie z tradycją, na uzwojeniu oscylacyjnym z czerwonego złota wygrawerowano tańczącego smoka, a jednocześnie nadano mu nowy wizerunek i postawę, aby powitać wielkie wznowienie cyklu zodiaku w nowym stuleciu od nadejścia Chińczyków kalendarz. Ten ekskluzywny zegarek z limitowanej edycji na Rok Smoka jest wykonany z czerwonego złota i ma zieloną emaliowaną tarczę. Jako kultowy kolor w estetyce Blancpain i uwielbiany przez fanów repliki zegarków, zieleń emanuje luksusową teksturą godną dużego, złożonego zegarka. Delikatne i spokojne przetwarzanie odcieni kolorów interpretuje szlachetność, której nie da się ukryć i przekazuje niepowstrzymane szczęście Nowego Roku.

Blancpain stworzy ekskluzywny, limitowany zegarek dla zodiaku na każdy chiński Nowy Rok, aby złożyć hołd chińskiej legendzie, że Nefrytowy Cesarz wezwał do nieba 12 obracających się Tai Sui. Obowiązki każdego zwierzęcia Tai Sui są zapisane w 12-letnim cyklu zodiaku chińskiego kalendarza. Obraz zodiaku tego roku jest jednocześnie wyświetlany w okienku zodiaku w południe na tarczy i oscylującej wadze czerwonego złota.

Ekskluzywny zegarek z chińskim kalendarzem na Księżycowy Nowy Rok 2024. Na oscylacyjnym ciężarku z matowego czerwonego złota wygrawerowano znak zodiaku Jiachen „Xianglong”. Rubin w kształcie smoczej kuli jest inkrustowany po jednej stronie głowy smoka, a chiński znak „Jiachen” jest wygrawerowany po stronie ogona smoka. , składając hołd rokowi 2024, Rokowi Smoka. Mistrz artysty Blancpaina interpretuje wizerunek smoka zodiaku za pomocą nowych wzorów rzeźbień, otwierając nową 12-letnią erę zodiaku.

Blancpain opiera się na czterech unikalnych wskazówkach z oknami zodiaku i oknami miesiąca przestępnego, aby skondensować sekrety pomiaru czasu tradycyjnego chińskiego kalendarza na małej przestrzeni: dwanaście godzin (jedna godzina równa się 120 minut), znaki zodiaku (60 lat to cykl), Zegarek ten prezentuje chińskie elementy pomiaru czasu yin i yang, takie jak pięć żywiołów, dwanaście zwierząt zodiaku, dzień księżycowy, miesiąc i miesiąc przestępny. Ponadto Blancpain wykorzystuje klasyczną wskazówkę w kształcie węża do wskazywania daty w kalendarzu gregoriańskim i jak zwykle ustawia okienko wyświetlania faz księżyca na godzinie 6 na tarczy.

Opracowanie precyzyjnego mechanizmu nowego, klasycznego chińskiego zegarka „Xianglong” z serii V z almanachem trwało pięć lat i składa się z 464 niezależnych części w sześciowarstwowej strukturze. Jego złożoność znacznie przekracza wieczny kalendarz, a funkcja repetycji minutowej plasuje się na szczycie zaawansowanego zegarmistrzostwa. Ten wyjątkowy zegarek jest składany ręcznie przez mistrzów zegarmistrzostwa marki w wielkim kompleksowym warsztacie zegarmistrzowskim Le Brassus w Blancpain. Wyposażony jest w trójlufowy mechanizm niezależnie zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę Blancpain, z rezerwą chodu sięgającą 7 dni.

W pełni kalcynowana tarcza z zielonej emalii Grand Feu uzupełnia kopertę z czerwonego złota o średnicy 45 mm i naturalnie pasuje. Dodatkowo, aby uzyskać precyzyjną regulację kalendarza, kopertę wyposażono także w opatentowaną przez markę technologię – ukryty pod uchem regulator, który nie tylko pozwala uzyskać gładkie linie bez wgnieceń z boku, ale jest także wygodniejszy dla noszącego Dokonaj regulacji opuszkami palców. Podobnie jak inne zegarki Blancpain z funkcją kalendarza, chiński Almanac jest również wyposażony w zabezpieczenie przed regulacją, które skutecznie zapobiega ryzyku uszkodzenia zegarka spowodowanego regulacją przez użytkownika w ograniczonym okresie regulacji zegarka.

Nowy zegarek Blancpain Classic z serii V z chińskim kalendarzem „Xianglong” jest limitowany do 50 sztuk na całym świecie.