De Bethune Wypuszcza Db28xp, Niebieski Zegarek Tourbillon Sapphire, Repliki Zegarków

Niezależna marka zegarmistrzowska De Bethune oficjalnie ogłosiła dodanie do swojej flagowej serii nowego modelu z niebieskim tytanem. To nowe dzieło doskonale łączy DB28XP i DB28 Kind of Blue Tourbillon, wprowadzając szafirowy urok i ukazując klasyczny i ponadczasowy urok.

1 grudnia założyciel i główny zegarmistrz De Bethune Denis Flageolet, który rozpoczął tournée po Azji, zdecydował się zaprezentować swój nowy model DB28XP Kind of w Hongkongu, omawiając historię i kulturę marki z entuzjastycznymi kolekcjonerami. Niebieski zegarek z szafirowym tourbillonem. Wierzy, że to konkretne dzieło odbije się echem na rynku świadomym energii niesionej przez dzieła sztuki.

O naturalnej ewolucji doskonałości

Zegarek DB28XP Kind of Blue Tourbillon Sapphire stanowi doskonałą ewolucję dwóch kultowych kreacji De Bethune, płynnie integrując modele DB28XP i DB28 Kind of Blue Tourbillon. Połączenie jedwabistego designu i wyrafinowanego smaku DB28XP z wyjątkową estetyką DB28 Kind of Blue Tourbillon łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów. Zegarek ten kontynuuje charakterystyczny styl producenta, podkreślając piękno swojego wyjątkowego niebieskiego koloru.

Urocza tarcza

Obszar ten zawiera warstwy, tekstury oraz interpretacje światła i cienia. Ten zegarek jest wykonany z niebieskiego tytanu i przedstawia fuzję architektury przestrzeni, czasu i światła. Jego głęboki i jasny niebieski kolor powstaje w wyniku naturalnego procesu utleniania materiału, dzięki czemu każdy zegarek jest wyjątkowym dziełem sztuki.

Całą tarczę zdobią nowoczesne, błyszczące rzeźbienia, które dodają nowej żywotności tradycyjnej technologii rzeźbienia giloszowego. To rzemiosło jest wyjątkowe ze względu na szerokie, płaskie powierzchnie, podkreślające jego strukturalny charakter. Poprzez zmiany światła i cienia optymalizuje się jego głębię i nawarstwianie, prezentując bardziej strukturalny i dynamiczny efekt architektoniczny. W rezultacie ogólny efekt staje się zarówno wyjątkowy, jak i nowoczesny.

Ultracienkie wykonanie De Bethune

De Bethune wypuścił na rynek model DB28XP w 2020 roku, rozpoczynając w ten sposób przełomową podróż w stronę ultracienkich zegarków i wykorzystując go do pokazania światu zewnętrznemu wyników 20 lat eksploracji technologii i estetyki. Denis Flageolet potraktował to jako podwójne wyzwanie techniczne i estetyczne w tworzeniu ultracienkich repliki zegarków. To taniec wyrafinowania, złożoności i przygody w odnajdywaniu harmonii pomiędzy precyzją a projektem ograniczonym przestrzennie. Jakby przeznaczone, DB28XP stał się ucieleśnieniem piękna, które ucieleśnia prostą elegancję nawet w jej najczystszej formie. Dziś jest to idealne ucieleśnienie wyrafinowanej estetyki i doskonałej technologii.

Wiedza De Bethune’a

Mechanizm DB2009v5 jest wyposażony w unikalne koło balansowe De Bethune, umieszczone na tarczy o godzinie szóstej, reprezentujące wyniki ciągłych badań De Bethune w dziedzinie fizyki i matematyki w celu poprawy jego wydajności. W tym kole balansowym wykorzystano najnowsze wyniki badań, a połączenie umiarkowanych rozmiarów, tytanu i platyny osadzonych na obrzeżach zapewnia doskonałą bezwładność, niezawodność i wydajność regulacji prędkości.

Mechanizm wyposażony jest w słynną sprężynę balansową De Bethune. Ciężar sprężyny włosowej jest dokładnie utrzymywany w punkcie środkowym poprzez zamocowanie płaskiej cewki na obwodzie sprężyny włosowej. Taka konstrukcja utrzymuje całkowitą grubość sprężyny włosowej na poziomie niemal idealnym, co skutkuje takimi korzyściami, jak zmniejszona wysokość, doskonała jakość obrotu współosiowego, dokładniejsza regulacja, eliminacja potrzeby stosowania szpilki i efekt amortyzatora.

Dodatkowo wnętrze materiału pozostaje nienaruszone i nie wygina się bez naprężeń. Dzięki tym sprawdzonym ulepszeniom wynikającym z trwających badań De Bethune zwiększył wydajność rezerwy mocy o 20% do 5 dni. Osiągnięcie to można obserwować poprzez szafirowy kryształ z tyłu, pozwalający koneserom docenić złożoność i piękno każdego elementu.

Tourbillon De Bethune: dlaczego jest taki mały, taki lekki i taki szybki

Wśród wielu złożonych funkcji opanowanych przez De Bethune, tourbillon często odgrywa ważną rolę. Tourbillon wyposażony w ultralekką ramę składa się z 63 części i obraca się co 30 sekund. Rama tourbillon waży 0,18 grama i jest najlżejsza w historii, a najdelikatniejsza część waży niecałe 0,0001 grama.

Obecnie zegarki naręczne przechodzą znacznie większe „tortury” niż zegarki kieszonkowe. Szybkie i nieregularne ruchy nadgarstków wywierają ogromny nacisk na wnętrze zegarka, więc w tym obszarze trzeba było więcej pracy.

Aby tourbillon był skuteczniejszy na nadgarstku wykonującym szybkie i nieregularne ruchy, musi charakteryzować się wyższą częstotliwością wibracji i większą prędkością obrotową; jest to tak zwane równanie. Tourbillon stworzony przez De Bethune składa się z tytanu i krzemu, ma częstotliwość wibracji 36 000 razy na godzinę, a jego ultralekka rama wykonuje jeden obrót co 30 sekund. Jak wszyscy wiemy, opisanie wyczynu jest łatwiejsze niż jego osiągnięcie. Podobnie jak latający owad, może wydawać się prosty, ale ma naturalny egzoszkielet podtrzymujący całą konstrukcję.

Dlatego mały, lekki i szybki tourbillon De Bethune może skuteczniej działać w nowoczesnych zegarkach. Futurystyczny mostek tourbillon doskonale podtrzymuje tourbillon w symetrycznym kształcie i mocno go mocuje.

Komfort i innowacja

Wierny charakterowi wszystkich modeli marki, DB28XP Kind of Blue Tourbillon Sapphire w dalszym ciągu zaskakuje lekką konstrukcją obudowy. Jego koperta wykonana jest w całości z polerowanego niebieskiego tytanu klasy 5, ozdobiona grawerem mikroświatła i inkrustowanymi szafirami. Wykorzystuje opatentowany przez De Bethune mechanizm – pływające wypustki dopasowujące się do wielkości nadgarstka. Etui ma gładszą sylwetkę, która pasuje do naturalnych linii nadgarstka. Błyszcząca, grawerowana dekoracja podstawy rozciąga się od tarczy do boku koperty, co czyni to rygorystyczne rzemiosło pełne wyzwań bez istotnych elementów geometrycznych.