Montblanc Wprowadza Na Rynek Nowy Zegarek Star Collection Burgundy Red Limited Edition, Repliki Zegarków

Po wprowadzeniu na rynek schematów kolorystycznych „Glacier Blue” i „Space Grey”, firma Montblanc wprowadziła na rynek trzy nowe zegarki Star Collection Burgundy Red Limited Edition, każdy limitowany do 1786 sztuk na całym świecie, w hołdzie dla udanej wspinaczki Jacques’a Balmata na szczyt Mont Blanc w 1786.

Legendarna historia Jacques’a Balmata

Wyczyn pierwszego wejścia na Mont Blanc w pełni demonstruje nieustraszoną odwagę ludzkości, wytrwałą wiarę i ducha eksploracji. Od początków ludzkiej cywilizacji majestatyczny i stromy Mont Blanc zawsze budził podziw i fascynował. Według lokalnych legend odważne bestie zajmowały niebezpieczne górskie drogi i uniemożliwiały ludziom wejście na szczyt Mont Blanc na wysokości 4810 metrów. Zainteresowanie wspinaczką na Mont Blanc wzrosło w 1760 r., kiedy przyrodnik Horace-Bénédict De Saussure zaoferował nagrodę za pierwszego wspinacza, który znajdzie drogę na szczyt.

Po kilku nieudanych próbach ambitny młody myśliwy i kolekcjoner kryształów Jacques Balmat i Michel-Gabriel Paccard, lekarz pasjonujący się botaniką i minerałami, połączyli siły, aby wspiąć się na Mont Blanc.

Lodowiec niebieski, gwiezdna szarość, bordowa czerwień

Aby upamiętnić Balmę i jego towarzyszy, Montblanc wypuścił w 2022 roku limitowaną edycję Star Collection Glacier z unikalną ciemnoniebieską tarczą „wzór lodowca”, przypominającą ciemnoniebieski cień padający na lodowiec na szczycie Mont Blanc na wysokości 4810 m n.p.m. metrów o zmierzchu, ukazując tajemniczy urok „Heure Bleue” (Błękitnej Godziny Zmierzchu) pomiędzy dniem i nocą. W 2023 roku firma Montblanc wypuściła zegarek Star Collection Space Grey Limited Edition, czerpiąc inspirację ze skał górskich na południowym zboczu Mont Blanc i wykorzystując szarą tarczę „wzór lodowca”, aby pokazać wyjątkową naturalną scenerię tej góry.

W tym roku firma Montblanc po raz kolejny zainspirowała się wspaniałą naturalną scenerią Mont Blanc, wykorzystując burgundową czerwień jako podstawowy kolor nowego zegarka Star Collection. Jako poszukiwacz złota i kolekcjoner kryształów jednym z celów pierwszej wspinaczki Jacques’a Balmy na Mont Blanc było odkrycie skarbów, w tym kultowych minerałów Mont Blanc: różowego i czerwonego fluorytu. Bogata czerwień symbolizuje siłę, odwagę i dojrzałość i była cechą niezbędną Jacques’owi Balmie i Michelowi-Gabrielowi Packardowi w ich podróży na Mont Blanc.

Nowa kolekcja Montblanc Star Collection Burgundy Red Limited Edition obejmuje trzy wykwintne zegarki: zegarek automatyczny, zegarek z fazami księżyca i zegar. Środek tarczy ozdobiony jest wzorem „lodowca”, a zewnętrzny pierścień tarczy prezentuje niepowtarzalny efekt sfumato. Do zegarka dołączono bordowo-czerwony pasek ze skóry cielęcej o fakturze krokodyla. Efekt atramentu z pionowym gradientem jest ręcznie farbowany przez rzemieślników Montblanc w warsztacie skórzanym we Florencji we Włoszech i stanowi uzupełnienie tarczy. Wszystkie trzy nowe zegarki są wykonane z kopert ze stali nierdzewnej i są limitowane do 1786 egzemplarzy, aby upamiętnić Jacques’a Balmę, który jako jeden z pierwszych pionierów wspiął się 8 sierpnia 1786 roku na Mont Blanc.

Nowość Montblanc Star Series Automatic Burgundy Red (1786 sztuk na całym świecie)

Nowy zegarek automatyczny Montblanc Star Series Automatic w kolorze burgundowym (1786 sztuk na całym świecie) jest wyposażony w wskazówki i cyfry arabskie pokryte różowym złotem, wskazówka sekundowa jest ozdobiona logo sześciokątnej białej gwiazdy Montblanc, a bordowo-czerwona tarcza „wzór lodowca” jest prezentowana w kolorze efekt smażenia filetu, nadając całości nowy wygląd. Koperta o średnicy 39 mm jest wykonana ze stali nierdzewnej i jest wyposażona w wymienny pasek ze skóry cielęcej w kolorze bordowo-czerwonym, z rymami i wzorem krokodyla.

Nowość Montblanc Star Series Moon Phase Burgundowa czerwień (1786 sztuk na całym świecie)

Nowy zegarek Montblanc Star Series Moon Phase Burgundy Red (1786 sztuk na całym świecie) dziedziczy wszystkie najważniejsze cechy konstrukcyjne tej samej serii repliki zegarków z naciągiem automatycznym i jest wyposażony w komplikację wyświetlania faz księżyca. Zegarek ma kopertę ze stali nierdzewnej o średnicy 42 mm i jest wyposażony w automatyczny mechanizm naciągu MB 24.31 z rezerwą chodu około 50 godzin.

Nowy chronograf Montblanc Star Series w kolorze bordowo-czerwonym (1786 sztuk na całym świecie)

Czarna pomocnicza tarcza zegara i mała używana tarcza nowego chronografu Montblanc Star Series Chronograph Burgundy Red (1786 sztuk na całym świecie) dziedziczą wszystkie elementy konstrukcyjne tej serii i znajdują się odpowiednio na godzinie 3 i 9. , a zewnętrzna krawędź bordowo-czerwonej tarczy „wzór lodowca” jest wyposażona w precyzyjną kolejową skalę minutową. Zegarek wykorzystuje wskazówki pokryte różowym złotem do wskazywania godzin, minut i sekund, a funkcja chronografu wykorzystuje wskazówki pokryte rodem do wskazywania, w pełni demonstrując klasyczne i eleganckie specyfikacje serii Star. Koperta zegarka o średnicy 42 mm wykonana jest ze stali nierdzewnej. Wyposażony jest w automatyczny mechanizm naciągu MB 25.13 z rezerwą chodu wynoszącą około 56 godzin, który z łatwością poradzi sobie w różnych sytuacjach.

Wzór estetycznego designu

Nowy zegarek Montblanc Star Series Burgundy Red Limited Edition jest zgodny z klasycznymi i eleganckimi specyfikacjami projektowymi serii Star. Czerpie inspirację z zegarków kieszonkowych Minerva z końca XIX i początku XX wieku, z kopertą w kształcie kamyka i koronką w kształcie cebuli, oddając hołd klasycznemu kształtowi zegarka kieszonkowego. Koronka ozdobiona sześciokątnym logo Montblanc z białą gwiazdą i pozłacanymi różowym złotem wskazówkami w kształcie wierzby sprawiają, że nowy zegarek jest bardziej rozpoznawalny.

Wszystkie trzy nowe zegarki Montblanc Star Series Burgundy Red Limited Edition są wodoszczelne do ciśnienia 5 barów (około 50 metrów) i wyposażone w wymienny pasek ze skóry cielęcej w kolorze burgundowym z rymami i wzorem krokodyla. Do wyboru są także modele z bransoletami ze stali szlachetnej.

Jak zawsze zegarki Montblanc Star Series czerpią nieskończoną inspirację z górskich wypraw. Wyraźnie ukazują nieustraszonego ducha poszukiwań i pasję marki do zaawansowanego zegarmistrzostwa, nadając zegarkom charakterystyczny i ponadczasowy styl, profesjonalizm i pomysłowość.