Nowy Zegarek Montblanc Star Series W Kolorze Granatowym W Limitowanej Edycji, Zegarki Repliki

Zainspirowany wspaniałą scenerią z widokiem na Mont Blanc, Montblanc wprowadził na rynek dwa nowe, limitowane zegarki z serii Star w kolorze granatowym. Każdy model jest limitowany do 800 sztuk na całym świecie. Charakteryzują się ciemnoniebieską tarczą i charakterystycznym dla marki promienistym giloszem w kształcie sześciokątnej białej gwiazdy. Wzór kwiatowy ukazuje niepowtarzalny styl tego majestatycznego szczytu górskiego.

Patrząc wstecz na początki marki, Montblanc, założona w 1906 roku, wywodzi swoją markę od Mont-Blanc, najwyższego szczytu Alp i najwyższej góry w Europie Zachodniej. Ten wysoki Mont Blanc, który rozciąga się na Szwajcarię, Francję i Włochy, symbolizuje wieczne dążenie Montblanc do doskonałej jakości i doskonałego rzemiosła.

W 1913 roku firma Montblanc stworzyła klasyczne logo z sześciokątną białą gwiazdą, inspirowane wspaniałym widokiem sześciu lodowców górujących nad szczytem Mont Blanc. To logo zainspirowało firmę Montblanc do wprowadzenia na rynek w 1997 roku swojego pierwszego zegarka z serii Star. Dziś marka ponownie prześledziła swoje korzenie i wykorzystała klasyczne logo sześciokątnej białej gwiazdy, aby dodać niepowtarzalnego uroku nowemu zegarkowi Montblanc Star Series Midnight Blue Limited Edition. W obu nowych arcydziełach zegarków zastosowano ciemnoniebieską tarczę z promieniującym sześciokątnym wzorem giloszowym w kształcie białej gwiazdy, aby żywo odtworzyć wspaniałą scenerię z widokiem na Mont Blanc.

Proces grawerowania giloszowego

Gilosz to elegancki proces rzeźbienia i zdobienia. Jego historia sięga XVI wieku, a do zegarmistrzostwa wprowadzono go dopiero w XVIII wieku. Ten tradycyjny proces ręcznego grawerowania wymaga od rzemieślników użycia tokarki do róż w celu wyrzeźbienia różnych delikatnych i skomplikowanych wzorów na metalowej powierzchni dzięki doskonałym umiejętnościom i bogatemu doświadczeniu. Stosowany jest głównie w dziedzinie zegarmistrzostwa wysokiej klasy. Dziś Montblanc reprodukuje tę sztukę dekoracyjną, która kondensuje estetykę czasu poprzez unikalny proces tłoczenia. Tarcza nowego zegarka z serii Star wykorzystuje sprytny i żywy promieniowy, sześciokątny wzór giloszowy z białą gwiazdą, który nadaje zegarkowi niepowtarzalny i ponadczasowy wygląd. Tekstura.

Estetyczny model projektu

Nowy zegarek Montblanc Star Series Midnight Blue Limited Edition czerpie inspirację z zegarków kieszonkowych Minerva z końca XIX i początku XX wieku. Odtwarza klasyczny i elegancki model z tej serii o estetycznym wyglądzie z polerowaną obudową w kształcie kamyka i koronką w kształcie cebuli. Sześciokątne logo Montblanc z białą gwiazdą na kopule zegarka i wskazówki w kształcie miecza, pokryte różowym złotem i pokryte świetlistą powłoką, sprawiają, że nowy zegarek Montblanc Star Series Midnight Blue Limited Edition jest jeszcze bardziej charakterystyczny.

Dwa arcydzieła zegarków

Firma Montblanc czerpie inspirację z majestatycznego krajobrazu górującego nad Mont Blanc, aby zaprezentować dwa nowe zegarki premium z serii Star Series, w tym nowy samonakręcający się zegarek z kalendarzem Montblanc Star Series Midnight Blue (800 sztuk na całym świecie) oraz nowy chronograf z datownikiem w kolorze granatowym Montblanc Star Series ( 800 sztuk na całym świecie). Obydwa nowe zegarki repliki mają kopertę ze stali nierdzewnej polerowanej na satynowo, o średnicy 43 mm.

Nowy zegarek automatyczny z kalendarzem Montblanc Star Series w kolorze granatowym (800 sztuk na całym świecie)

Nowy automatyczny zegarek kalendarzowy Montblanc Star Series Midnight Blue (800 sztuk na całym świecie) ma głęboką, cichą ciemnoniebieską tarczę ze wskazówkami pokrytymi różowym złotem i rzymskimi znacznikami godzin. Zegarek wyposażony jest w mechanizm samonakręcający MB24.17 z rezerwą chodu wynoszącą 38 godzin. Wyświetla godziny, minuty, sekundy i daty w prostym i eleganckim stylu. Nowy samonakręcający się zegarek z kalendarzem Montblanc Star Series Midnight Blue (800 sztuk na całym świecie) wykorzystuje unikalny kontrast kolorów, aby podkreślić wyświetlacz odczytu: pierścień ze skalą minutową na krawędzi tarczy ozdobiony jest delikatnym i kompaktowym okrągłym logo co 5 minut i jest pokryty powłoką świetlną; co 15 minut oznaczono pomarańczowymi cyframi arabskimi, co nie tylko poprawia czytelność zegarka, ale także łączy w sobie estetyczny wygląd.

Nowy chronograf z datownikiem Montblanc Star Series Midnight Blue (800 sztuk na całym świecie)

Nowy tygodniowy kalendarz Chronograf Montblanc Star Series Midnight Blue (800 sztuk na całym świecie) nie tylko nawiązuje do spójnych elementów estetycznych tej serii, ale jest również wyposażony w funkcje chronografu oraz funkcje wyświetlania daty i dnia, dzięki czemu seria Montblanc Star jest nowoczesną elegancją i zaawansowanym zegarmistrzostwem rzemiosło. Zintegruj wszystko. Nowy chronograf z kalendarzem tygodniowym Montblanc Star Series Midnight Blue (800 sztuk na całym świecie) jest wyposażony w mechanizm z naciągiem automatycznym MB 25.07. Posiada rezerwę chodu na poziomie 48 godzin, co pozwala użytkownikowi elastycznie radzić sobie w różnych sytuacjach.

Dwa nowe zegarki z limitowanej edycji Montblanc Star Series Midnight Blue są wodoszczelne do 5 barów (około 50 metrów). Są dostępne z wymiennymi bransoletami ze stali nierdzewnej lub niebieskimi paskami ze skóry cielęcej we wzór krokodyla ozdobionymi szwami w tym samym kolorze.

Nowy zegarek Montblanc Star Series, Midnight Blue Limited Edition jest już dostępny w butikach Montblanc China i na platformach internetowych.