Panerai Luminor Gmt 40mm, Repliki Zegarków

Zegarki Panerai Luminor stanowią idealne połączenie dziedzictwa i nowoczesnych innowacji, zaspokajając wymagające potrzeby współczesnych miłośników repliki zegarków. Nowy Luminor GMT 40 mm w kolorze czerwonego złota (PAM1641) jest tego dowodem, oferując unikalne połączenie funkcji dwóch stref czasowych i koperty z metalu szlachetnego, dodatkowo wzbogacając serię.

Materiał Goldtech z czerwonego złota, opracowany wyłącznie przez Panerai, zawiera platynę i miedź, co nadaje zegarkowi odcień głębokiego czerwonego złota, a jednocześnie jest lepiej odporny na erozję upływającego czasu. PAM1641 ma 40-milimetrową kopertę Goldtech ze szczotkowanego czerwonego złota wyposażoną w automatyczny mechanizm P.900/GMT z 3-dniową rezerwą chodu. Mechanizm automatyczny P.900 ma średnicę 12½ lignes (28 mm) i jest znany ze swojej niezawodności, łączącej wiele funkcji w kompaktowym rozmiarze. Mechanizm napędzany jest dwukierunkowym rotorem i umieszczony w pojedynczej lufie, co zapewnia zegarkowi trzydniową moc. Mechanizm posiada funkcję stop-sekundy, pozwalającą na dokładniejsze ustawienie czasu. Nowy zegarek łączy w sobie komplikację związaną z podwójną strefą czasową z 12-godzinnym wyświetlaczem, przypominając klasyczne zegarki Panerai z początku XXI wieku. Taka konstrukcja zwiększa praktyczność zegarka i ułatwia sprawdzanie godziny w różnych strefach czasowych.

Końcówka dłoni GMT pokryta jest świetlistą powłoką, która emituje w ciemności przejrzyste, niebieskie światło, zwiększając czytelność i podkreślając jednocześnie estetykę stylu. Ponadto powiększone okno daty jest bardziej przyciągające wzrok i łatwiejsze do odczytania. Panerai pragnie odziedziczyć bogatą historię zegarmistrzostwa. W nowym zegarku dodano małą tarczę sekundową inspirowaną zegarkiem z początku XXI wieku, zachowując najbardziej reprezentatywne elementy serii Luminor, takie jak koperta w kształcie poduszki i mostek koronowy. Nowy zegarek jest wodoodporny do głębokości 10 barów (około 100 metrów). Na godzinie 6 wygrawerowano słowa „BiTempo”, co po włosku oznacza „dwa razy”, co podkreśla włoski rodowód Panerai.

Nowy zegarek ma czarną tarczę typu „sandwich” pokrytą białą powłoką świetlną Super-LumiNova zapewniającą wyraźny odczyt; w tylnej części zegarka zastosowano przezroczyste szafirowe szkło kryształowe oraz dekiel obudowy Panerai Goldtech z czerwonego złota, dzięki czemu na pierwszy rzut oka widać precyzyjną strukturę wnętrza zegarka. Pasek wykonany jest z czarnej skóry krokodyla z przeszyciami w tym samym kolorze, z matową trapezową klamrą Panerai Goldtech w kolorze czerwonego złota, wyposażony w system szybkiego odpinania paska Panerai, który umożliwia samodzielną wymianę innego dołączonego czarnego gumowego paska.

Nowy zegarek Panerai Luminor series 40 mm z podwójnym czasem automatycznym w kolorze czerwonego złota zostanie wprowadzony na rynek w lipcu 2024 roku.