TAG HEUER łączy siły z Porsche, aby wprowadzić na rynek nowe arcydzieło repliki zegarków

TAG Heuer i Porsche składają hołd samochodowi sportowemu dwoma nowymi zegarkami przypominającymi przyspieszenie samochodu.

Niezwykła współpraca pomiędzy TAG Heuer i Porsche rozpoczęła się w 2021 roku. Obie strony nawiązały globalne partnerstwo, aby złożyć hołd wspólnej historii i wartościom, jakim są dążenie do jakości, innowacyjności i wzorowej reputacji. Dwie główne marki połączyły siły, aby uroczyście wypuścić na rynek nowe arcydzieło – chronograf Porsche Chronosprint z serii TAG Heuer Carrera (Carerra), wydany w dwóch wersjach.

Obydwa zegarki łączą w sobie elementy zegarków i samochodów, zapewniając niezrównane wrażenia z pomiaru czasu.

Frédéric Arnault, dyrektor generalny TAG Heuer, powiedział: „Ten zegarek w pełni ilustruje istotę sportów motorowych i naszej współpracy z Porsche. Wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię i unikalny design, aby połączyć serie Porsche 911 i TAG Heuer Carrera. Tradycja tych dwóch marki są płynnie zintegrowane. Ta inicjatywa jest świadectwem wspólnych wartości obu marek, jakimi są dążenie do wysokiej precyzji i innowacyjności, a także głębokiego zrozumienia ich historii.

Siła precyzji

Od czasu wprowadzenia na rynek pierwszego epokowego produktu w 1963 roku, Porsche 911 zawsze przyciągało niezliczonych entuzjastów motoryzacji nieustannym dążeniem do wysokich osiągów, wysokiej precyzji i innowacyjności. Co zaskakujące, ten kultowy samochód sportowy przyspieszał od 0 do 100 km w zaledwie 9,1 sekundy, co jeszcze bardziej demonstruje moc, zwinność i sprawność inżynieryjną wczesnych modeli Porsche 911.

Przyspieszenie Porsche 911 jest imponujące i pokazuje dążenie Porsche do wydajności i innowacji. Położyło to podwaliny pod przyszłe generacje Porsche 911, które mogły pokonywać granice i ustanawiać nowe rekordy prędkości i dynamiki jazdy.

W 1963 roku zadebiutował zegarek Heuer Carrera. Projekt tego zegarka został starannie przemyślany i jasno wyrażał filozofię Jacka Heuera. Zainspirowany klasycznym wyścigiem szosowym Carrera Panamericana, Jack Heuer zdecydował się nazwać go Carrera. Ten zegarek ucieleśnia ducha wyścigów i jest zarówno praktyczny, jak i funkcjonalny. Jego konstrukcja jest prosta, łatwa do odczytania, bez zbędnych ozdób i nie rozprasza użytkownika.

Sześćdziesiąt lat później, w 2023 roku, TAG Heuer po raz kolejny składa hołd niezwykłym osiągnięciom Porsche w dziedzinie wyścigów. Wyjątkowy zegarek Porsche Chronosprint z serii TAG Heuer Carrera to rewolucyjny projekt i koncepcyjny zegarek w prawdziwym życiu. Niezależnie od tego, czy jest to wersja ze stali nierdzewnej czy złota, stanowi ona hołd dla kultowego statusu Porsche 911 i jego wyjątkowego dziedzictwa w zakresie osiągów, łącząc ducha pionierskich osiągnięć Porsche z nieustannym dążeniem firmy TAG Heuer do doskonałości.

Przyspieszenie lśniące jak złoto, precyzja mocna jak stal

TAG Heuer zapoczątkował nowy ruch w branży jako hołd dla precyzji i szybkości. Jest to markowy mechanizm TH20 zaprezentowany na targach zaawansowanych repliki zegarków w Genewie w 2023 r. „Watches & Wonders” – nowa interpretacja rdzenia.

Jego środkowa wskazówka szybko przyspiesza po uruchomieniu, stopniowo zwalnia w ciągu 60 sekund, a następnie szybko uruchamia się ponownie. Konstrukcja zegarka gwarantuje, że tarcza jest wyraźna i łatwa do odczytania.

Unikalny mechanizm tego ruchu obejmuje dwie przekładnie ślimakowe, które tworzą fascynującą kampanię zwalniającą dla środkowych wskazówek. Przekładnie te wynikają z najnowocześniejszej technologii, a mianowicie procesu LiGA, szeroko stosowanego w branży układów mikroelektromechanicznych (MEMS). Mechanizm TH20-08 reprezentuje zaangażowanie TAG Heuera w wysoką precyzję, wykwintne wykonanie i przyciągający wzrok design, ustanawiając nowy standard w branży zegarmistrzowskiej.

Arcydzieło wykonane z metalu

Te dwa pożądane zegarki zostały stworzone tak, aby były piękne, niepowtarzalne i niezapomniane. Stanowią hołd dla chwalebnej przeszłości i emanują inspirującą konotacją. Ten zegarek jest dostępny w wersji stalowej i złotej, które charakteryzują się unikalnymi koncepcjami projektowymi.

Wizualna prezentacja prędkości i przyspieszenia na tarczy zegarka przyciąga wzrok. Czerwona linia na zewnętrznej krawędzi tarczy odzwierciedla osiągnięcie przyspieszenia do 100 km w zaledwie 9,1 sekundy, jako hołd dla pierwszego Porsche 911. Ten dynamiczny element dodaje zegarkowi ruchu i żywotności.

W całym zegarku zastosowano bardziej sprytne czerwone detale, dodając ozdoby inspirowane motoryzacją. Pomocnicza tarcza znajdująca się na godzinie 6 nawiązuje do kultowego projektu deski rozdzielczej Porsche z lat 70. XX wieku: obszar tarczy w pobliżu 50 kilometrów na godzinę jest podkreślony, aby wskazać zalecaną prędkość na drogach miejskich.

Czerwony obszar na tarczy pomocniczej przy godzinie 9 również stanowi hołd dla bogatego dziedzictwa historycznego samochodów sportowych. Jego funkcją jest przypominanie o granicy krytycznej silnika. Przekroczenie tego limitu może spowodować uszkodzenie silnika. To nie przypadek, że TAG Heuer wyznacza tę czerwoną linię na 6,8 godziny. Dotyczy ograniczenia prędkości do 6800 obr./min. Nie można przeoczyć wskazówek chronografu zegarka, które czerpią inspirację z odpowiednich kształtów na deskach rozdzielczych samochodów, dopełniając estetykę zintegrowanego projektu motoryzacyjnego.

Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że zegarek TAG Heuer Carrera Series Porsche Chronosprint osiąga nowy poziom innowacyjności dzięki dwustronnej konstrukcji „Glassbox”. Nazwa „glassbox” pochodzi od zakrzywionego lustra zegarka w kształcie kopuły, co stanowi hołd dla podobnego projektu lusterka w kształcie kopuły z syntetycznego, organicznego szkła hesalitowego z lat 70. Przeprojektowana lustrzana krzywizna płynnie łączy się nad zewnętrzną krawędzią tarczy, zakrywając krawędź tarczy i integrując się z kopertą.

Wersja ze stali nierdzewnej ma jasną srebrną tarczę i zewnętrzną krawędź, podczas gdy wersja złota ma świetlistą beżową tarczę i zewnętrzną krawędź, emanującą eleganckim temperamentem. Do tych dwóch wyjątkowych czasomierzy dołączono specjalnie zaprojektowane pudełko na zegarek pod wspólną marką TAG Heuer i Porsche, ozdobione złotem i stalą nierdzewną w kolorach przypominających zegarek.

Zegarek TAG Heuer Carrera Series Porsche Chronosprint płynnie łączy w sobie znakomity kunszt zegarmistrzowski z doskonałymi osiągami motoryzacyjnymi, co stanowi szczyt współpracy pomiędzy dwiema legendarnymi markami. Z takim samym zaangażowaniem w wyjątkową jakość, wysokie osiągi i ponadczasowy design, TAG Heuer i Porsche po raz kolejny podkreślają swoją wspólną historię i pasję do wyścigów.

TAG Heuer i Porsche współpracują, aby stworzyć coś więcej niż tylko zegarek; jest to ważny symbol pasji i wiedzy obu stron. Te zegarki wspólnie ucieleśniają ducha dążenia do szybkości, precyzji i niekończącego się dziedzictwa. Są fizycznymi świadkami nieustannego dążenia obu marek do doskonałości.

TAG Heuer Carrera Series Porsche Chronosprint – Wersja ze stali nierdzewnej CBS2011.FC6529

 • Mechanizm: mechanizm automatyczny TH20-08
 • Tarcza: Jasna srebrna tarcza, jasna srebrna zewnętrzna krawędź tarczy, ozdobiona skalą 60 sekund/minut
 • Trzy pomocnicze tarcze: Polerowane, rodowane, fasetowane wskazówki godzinowe i minutowe, pokryte białą farbą fluorescencyjną Super-LumiNova, środkowa wskazówka polerowana rodem
 • Koperta: średnica 42mm
 • Koperta ze szczotkowanej i polerowanej stali nierdzewnej.
 • Kopułowy kryształ szafirowy z powłoką antyrefleksyjną po obu stronach
 • Koronka ze stali nierdzewnej na godzinie 3
 • Okrągłe popychacze ze szczotkowanej i polerowanej stali nierdzewnej na godzinie 2 i 4
 • Dekiel ze stali nierdzewnej wkręcony w szafirowe szkło
 • Wodoodporny do 100 metrów
 • Pasek: Czarny pasek ze skóry cielęcej z wytłoczonym logo „911”, zapięcie składane ze szczotkowanej i polerowanej stali nierdzewnej, podwójny przycisk zabezpieczający, logo tarczy TAG Heuer
 • Wymiary: rozstaw występów: 48,6 mm; grubość korpusu zegarka: 14,9 mm
 • Czas wprowadzenia na rynek: wrzesień 2023 r

Seria TAG Heuer Carrera Porsche Chronosprint – edycja złota CBS2040.FC8318

 • Mechanizm: mechanizm automatyczny TH20-08
 • Tarcza: Jasnobeżowa tarcza, jasnobeżowa zewnętrzna krawędź tarczy, ozdobiona skalą 60 sekund/minut
 • Trzy pomocnicze tarcze: fasetowane znaczniki godzin pokryte 18-karatowym 5N różowym złotem, wskazówki godzinowe i minutowe pokryte polerowanym rodem, pokryte białą farbą fluorescencyjną Super-LumiNova, środkowe wskazówki pokryte polerowanym 18-karatowym różowym złotem, zewnętrzna krawędź tarczy jest nadrukowany logo marki PORSCHE i napisem CHRONOSPRINT
 • Na tarczy nadrukowano czarne logo marki TAG HEUER i napis CARRERA SWISS.
 • Koperta: średnica 42mm
 • Koperta z drobno szczotkowanego i polerowanego 18-karatowego różowego złota 5N
 • Kopułowy kryształ szafirowy z powłoką antyrefleksyjną po obu stronach
 • Koronka z 18-karatowego różowego złota 5N na godzinie 3
 • Drobno matowe i polerowane okrągłe guziki z 18-karatowego różowego złota 5N na godzinie 2 i 4.
 • Dekiel obudowy z 18-karatowego różowego złota 5N przykręcony do szafirowego szkła
 • Wodoodporny do 100 metrów
 • Pasek: Brązowy pasek ze skóry cielęcej z wytłoczonym logo „911”, drobno matowa i polerowana sprzączka pokryta 18-karatowym różowym złotem 5N; Logo tarczy TAG Heuer
 • Wymiary: rozstaw występów: 48,6 mm; grubość korpusu zegarka: 14,9 mm
 • Czas wprowadzenia na rynek: wrzesień 2023 r