Ultracienka Seria Piaget Altiplano, Repliki Zegarków

Od momentu powstania firma Piaget stale doskonali swoje umiejętności w zakresie ultracienkich zegarków i doskonali je codziennie, czyniąc je tak naturalnymi jak własne. Wraz z kolorowymi, kreatywnymi myślami i dynamiczną ewolucją, ultracienki zegarek Piaget Altiplano z serii Ultimate Concept w końcu nabiera nowego życia w granatowym kolorze.

Mistrzowie zegarmistrzostwa Piageta przekażą ultracienki gen głęboko zintegrowany z marką. Przez prawie 150 lat dziedzictwo Piageta w zakresie ultracienkiego rzemiosła wykraczało poza sam zawód. To także stan umysłu, kultura i tożsamość, począwszy od ruchu i rozprzestrzeniania się, aż do stworzenia całościowego dzieła. Zbiegając się z uroczystym otwarciem wystawy wysokiej klasy zegarków „Watches and Miracles” w Szanghaju w 2023 r., Piaget, jako twórca estetycznego projektu i podstawowych umiejętności ultracienkich repliki zegarków, na nowo zinterpretuje ultracienkie zegarki mechaniczne i wprowadzi na rynek wygląd i grubość zaledwie 2 mm — zegarek Piaget Altiplano Ultimate Concept.

Nowy zegarek ma czarujący, ciemnoniebieski odcień, a jego konstrukcja jest bardziej wyrafinowana i prosta, co podkreśla kultowy kolor marki. To pierwszy raz, kiedy Piaget wprowadza na rynek model Midnight Blue zegarka Altiplano Ultra-Thin Series Ultimate Concept. Wcześniej zegarki Altiplano Ultra-Thin Series Ultimate Concept były dostosowywane do potrzeb klientów. Dlatego było niewielu klientów. Możesz doświadczyć tej radości.

Dążenie do sztuki doskonałej

Na wystawie Haute Horlogerie 2023 „Watches and Miracles” w Genewie Piaget Piaget zademonstrował magnetyczny, szmaragdowy, ultracienki zegarek Altiplano z serii Ultimate Concept, wyposażony w ultracienki mechanizm 900P-UC, kopertę ze stopu kobaltu i grubość It wynosi tylko 2 mm; oraz niebieski ultracienki zegarek automatyczny Altiplano z serii Ultimate, wyposażony w ultracienki, samonakręcający się mechanizm mechaniczny Piaget 910P, kopertę w kolorze różowego złota i mający zaledwie 4,3 mm grubości. Te dwie prace nie tylko ukazują głęboką siłę i znaczenie Piageta w dziedzinie ultracienkich zegarków, ale także ukazują jego doskonałą kontrolę nad kolorem i dziedzictwo artystyczne.

Te olśniewające, ultracienkie dzieła stanowią żywą interpretację największego dziedzictwa Piageta. Oprócz kontynuacji dziedzictwa historycznego, stale innowacyjne wytwórnie zegarków nadal interpretują najwyższą cienkość w niewyobrażalny sposób. Używając milimetrów jako jednostki, najbardziej wymagające przetwarzanie i tworzenie materiałów zegarmistrzowskich sprawia, że są one jeszcze trudniejsze do osiągnięcia. Prosty i elegancki wygląd.

Pochodzenie ultracienkich zegarków

Jeszcze przed założeniem firmy Piaget dostarczał różne części do zegarków głównym szwajcarskim producentom zegarków najwyższej klasy. Odkąd firma Piaget została założona przez Georgesa-Édouarda Piageta w 1874 roku, była zaangażowana w produkcję najbardziej wyrafinowanych systemów regulacji w wychwytach dźwigni zegarków. W latach dwudziestych XX wieku, dzięki głębokiej uprawie w tej dziedzinie, Piaget natychmiast zyskał drugą zaletę: projektowanie, tworzenie i produkcja ultracienkich mechanizmów do zegarków kieszonkowych, dzięki czemu był to niespotykany dotąd mechanizm 2,4 mm.

Aby osiągnąć swój cel, założyciel Piaget podjął dalekowzroczną decyzję kilka lat przed branżą zegarkową: zintegrować cały proces zegarmistrzowski i opanować precyzyjną technologię ultracienkiego zegarmistrzostwa. Warsztat zegarmistrzowski, w którym narodził się ten pomysł, ma swoje korzenie w miejscu narodzin rodziny, wiosce zwanej Côte-aux-Fées.

Pionier ultracienkich ruchów

Piaget doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej misji jako pioniera w zegarmistrzostwie i jako pierwszy wprowadził koncepcję ultracienkich mechanizmów zegarkowych. W 1957 roku pojawił się mechanizm mechaniczny 9P z naciągiem ręcznym. Wśród nich „9” oznacza 9 centów francuskich; to znaczy jego średnica wynosi tylko 20 mm; „P” oznacza Piaget, co jest ikoniczną cechą marki.

Piaget używa tego mechanizmu wyłącznie w zegarkach z metali szlachetnych, co czyni go jeszcze bardziej kultowym. To samo dotyczy samonakręcającego się mechanizmu mechanicznego 12P, następującego po 9P: ultracienka grubość 2,3 mm i rewolucyjny automatyczny rotor są zintegrowane z tym ultracienkim mechanizmem. Złote rzemiosło i ultracienkie mechanizmy to dwie cechy charakterystyczne marki od jej powstania. Nie ma wątpliwości, że Piaget stał się światowej sławy producentem wysokiej klasy zegarków dzięki swoim doskonałym umiejętnościom zegarmistrzowskim.

Wielbiciele minimalizmu

Trzecia charakterystyczna cecha Piageta została wyraźnie zademonstrowana w zegarkach od momentu powstania marki: proste linie, wykwintne tarcze i cechy estetyczne widoczne w projekcie, a wszystko to podkreśla wyjątkowy kunszt Piageta. Kultura rodzinna Piagetów i ich rygorystyczne podejście do pracy są potężną siłą napędową w osiąganiu doskonałej pracy, a ta siła napędowa znajduje również odzwierciedlenie w pomysłowym wykorzystaniu materiałów i tekstur w wynikach.

Motto rodziny Piaget to także duch, któremu hołduje marka – „Zawsze rób lepiej, niż jest to wymagane (Faire toujours mieux qu’il n’est nécessaire).”. Jest on wygrawerowany na spodzie wszystkich skrzynek narzędziowych i trwale nadrukowany na każdej skrzynce narzędziowej, prosto z serca mistrza rzemiosła Piaget. Ciągłe doskonalenie przez Piageta ultracienkich mechanizmów w zakresie umiejętności zegarmistrzowskich wyraźnie odzwierciedla najwyższe dążenie marki do sztuki i rzemiosła.

Kamień milowy w osiągnięciu ultracienkiej skóry

Podobnie jak proces projektowania, wyprodukowanie mechanizmu mechanicznego z naciągiem ręcznym 9P wymaga dziesięciu lat ciężkiej pracy. W latach pięćdziesiątych procesy zegarmistrzowskie odbywały się głównie ręcznie lub na maszynach o ograniczonych możliwościach. Każdy element wymaga ręcznej kontroli, a regulacje i poprawki są również powszechne. W takich warunkach produkcyjnych polerowanie mechanizmu o grubości około 2 mm nie jest łatwe dla mistrzów rzemieślniczych. Wymaga to od nich biegłości w posługiwaniu się materiałami i chęci do podejmowania dalszych wyzwań. Z tego powodu, mimo że mechanizm mechaniczny 9P z naciągiem ręcznym został zastąpiony w 1960 roku samonakręcającym się mechanizmem automatycznym 12P, dopiero w latach 70. grubość mechanizmu 12P była porównywalna z grubością mechanizmu 9P.

Od lat 60. XX wieku prace takie nazywane są na cześć ich stylu. W 1998 roku Piaget stworzył unikalny symbol dla swoich ultracienkich elementów – oficjalnie narodziła się „ultracienka seria Altiplano”. Nazwa tej serii pasuje do wyobraźni wszystkich ludzi na temat wysokiej klasy umiejętności zegarmistrzowskich, płaskiego wyglądu, prostego stylu i ultracienkich zegarków o dyskretnym i wyrafinowanym stylu. W ultracienkim polu Piaget przełamuje i przekracza granice, nieustannie przesuwając ultracienki obszar, aby dążyć do doskonałości i osiągnąć swój szczyt.

Wprowadzono na rynek „Altiplano Ultra-Thin Series Ultimate Concept Watch”.

Warto wspomnieć, że zegarek Altiplano Ultra-Thin Series Ultimate Concept ma zaledwie 2 mm grubości, posiada wodoszczelność do głębokości 20 metrów i jest wyposażony w tradycyjną koronkę. Opracowanie pierwszego funkcjonalnego prototypu zegarka zajęło siedem lat i kolejne dwa lata, aby spełnić surowe standardy niezawodności firmy Piaget. Jego koperta wykonana jest ze specjalnie wykonanego stopu kobaltu, co zapobiega odkształceniom, a jej grubość jest zmniejszona o 25% w porównaniu z kopertami z metali szlachetnych.

W miarę zbliżania się 150. rocznicy powstania Piageta to jasne światło będzie nadal świecić w znaczących butikach.