Zegarek Tonda Z Serii PF 36 mm, Repliki Zegarków

Parmigiani Fleurier wprowadził na rynek dwa nowe zegarki o małych rozmiarach, z których jeden jest wykonany z dwukolorowego złota (stal nierdzewna i różowe złoto), a drugi z różowego złota z tarczą w kolorze głębokiej rubinowej czerwieni.

Czy średnica zegarka może definiować styl? Jeśli tak było w przeszłości i nadal tak jest, Parmigiani Fleurier zdecydował się znaleźć inny sposób. W ramach obecnego stylu marki, rozwaga i różnorodność są również językiem projektowania nowej serii repliki zegarków samonakręcających Tonda PF. Obudowa przyjmuje mniejszy rozmiar 36 mm. Dwa nowo wprowadzone modele Parmigiani Fleurier skupiają się na kontraście kolorów i szlachetnych materiałach. Mimo to są wierni zasadniczemu duchowi doskonałości, elegancji i prostoty serii. Dwukolorowy złoty model wykonany z 18-karatowego różowego złota i stali nierdzewnej to pierwsza próba serii Parmigiani Fleurier Tonda PF.

Zwycięzca Grand Prix de la Haute Horlogerie de Genève 2022

Zegarek Tonda PF z serii 36 mm doskonale odwzorowuje estetykę i kunszt dużego modelu 40 mm w mniejszej, bardziej wszechstronnej obudowie. Ten zegarek o średnicy unisex, wprowadzony po raz pierwszy na rynek w 2022 r., jest przeznaczony dla szczuplejszych nadgarstków i cieszy się dużą popularnością. Zegarek w kolorze różowego złota z diamentowymi znacznikami godzin również zdobył wyższe wyróżnienie: zdobył coroczną nagrodę „Women’s Watch Prize” podczas Grand Prix d’Horlogerie de Genève 2022.

Idealne połączenie różowego złota i stali nierdzewnej tworzy wszechstronny zegarek unisex.

Dążenie do czystej estetyki ma kluczowe znaczenie w procesie twórczym Parmigiani Fleurier. W przeciwieństwie do nieodłącznej delikatności i wyrafinowania serii Tonda PF, pierwszy dwukolorowy złoty zegarek tej marki (różowe złoto i stal nierdzewna) sprostał bezprecedensowemu wyzwaniu stylowemu. Jak nadać zegarkowi stylowy, dwukolorowy wygląd, zachowując przy tym ostrożność i wyrafinowanie? W tej metodzie wykorzystuje się kamienie szlachetne w celu wzmocnienia pewnych cech architektonicznych koperty i bransolety. Na przykład wykwintna radełkowana ramka serii Tonda PF jest wykonana z 18-karatowego różowego złota, a dopasowana zintegrowana bransoletka jest ozdobiona ogniwami w kolorze różowego złota, które podkreślają jej zwężający się kształt.

Gładkie linie, gotowe za jednym razem.

Kultowe występy w kształcie łezek stanowią punkt wyjścia dla gładkiej, zwężającej się bransoletki. Pionowe ogniwa w kolorze różowego złota po obu stronach poziomego ogniwa centralnego mają szczotkowaną powierzchnię ostro kontrastującą z ogniwami z polerowanej stali na końcach bransolety. Kształt tych złotych ogniw zwęża się od koperty w kierunku składanego zapięcia, tworząc zwężający się wygląd, który jest szczególnie przyjemny dla oka. Gładkie ogniwa w kolorze różowego złota przypominają złote wstążki wylewające się z radełkowanej ramki, dodatkowo podkreślając opływowy zarys bransolety, płynąc za jednym razem.

Kompaktowy rozmiar, bardziej wszechstronny

W przeciwieństwie do dużego zegarka z mikrorotorem Tonda PF o średnicy 40 mm, nowo wprowadzony na rynek mały zegarek o średnicy 36 mm nie jest wyposażony w datownik. Ponieważ żadne niepotrzebne elementy nie zakłócają pola widzenia, szczególnie przyciągają wzrok wykwintny, ręcznie szczotkowany, grawerowany maszynowo wzór na tarczy oraz jasne i żywe diamentowe wskazówki o szlifie bagietki. Nie ma bariery pomiędzy głębokim rubinowym kolorem tarczy a rubinowym kolorem paska ze skóry aligatora, swobodnie spływającego do rzeki w harmonii.

Niezależnie od tego, czy będzie to schludna i stylowa „połączenie” dwukolorowego złota, czy też ciepła i luksusowa koperta z 18-karatowego różowego złota z uroczą tarczą w kolorze głębokiego rubinu, dwa nowo wprowadzone zegarki 36 mm z serii Tonda PF będą bardziej wszechstronne i popularne.