Seria Audemars Piguet KOD 11.59, Średnica 38 MM, Zegarki Repliki

Szwajcarska marka zegarków wysokiej klasy Audemars Piguet pokazuje nową kreatywność w serii CODE 11.59, wprowadzając na rynek nowe arcydzieło z zegarkiem o średnicy 38 mm. Łącząc niezwykłą kreatywność i wyrafinowane umiejętności zegarmistrzowskie, zespół badawczo-rozwojowy Audemars Piguet na nowo przemyślał rozmiar i proporcje tej wyjątkowej trójwarstwowej koperty, aby zapewnić, że będzie ona pasować na smukłe nadgarstki, prezentując jednocześnie dwa znakomicie dopasowane modele w kolorze fioletowym lub kości słoniowej. Nowy, samonakręcający się zegarek z 18-karatowego różowego złota, z kolorową tarczą i paskiem ze skóry aligatora w tonacji kolorystycznej. Nowe dzieło stanowi kontynuację unikalnej konstrukcji zapoczątkowanej w serii CODE 11.59 na początku tego roku i jest wyposażone w najnowszą generację mechanizmu samozwijającego, kaliber 5900, który zostanie wprowadzony na rynek w 2022 roku. Dzieje się tak również po premierze serii CODE 11.59 Zegarek Universelle z wielkimi komplikacjami (RD#4) i wyroby ze stali nierdzewnej; Audemars Piguet po raz kolejny pokazuje swoją nieskończoną kreatywność w serii CODE 11.59.

Zaprojektowane tak, aby pasowały na szczupłe nadgarstki

Nowy automatyczny zegarek z serii CODE 11.59 o średnicy 38 mm zapewnia optymalne dopasowanie do smukłych nadgarstków. Nowa konstrukcja średnicy zegarka wzbogaca istniejącą ofertę zegarków z serii CODE 11.59 o średnicach 41 mm i 42 mm i została zastosowana po raz pierwszy w dwóch nowych zegarkach z 18-karatowego różowego złota. Chociaż oba zegarki repliki są bardziej kompaktowe, kontynuują estetyczną esencję serii Audemars Piguet CODE 11.59.

Koperta zegarka składa się z ultracienkiej ramki i okrągłego dna, w którym osadzony jest ośmiokątny środek. Uszy mają unikalny kształt; góra jest przyspawana i przymocowana do lunety, a dolna krawędź sprytnie pasuje do spodu zegarka. W niezwykle nowoczesnej kopercie zastosowano to samo znakomite wykończenie, co w przypadku samodzielnie wykonanego mechanizmu marki, ukazując naprzemienny efekt światła i cienia satynowego szczotkowania i polerowanego fazowania, co dodatkowo podkreśla wieloaspektową strukturę koperty.

Kontynuując nowy, szczegółowy projekt wprowadzony w tej serii na początku tego roku, rowek koronowy jest płytszy, ale bardziej przyciąga wzrok, jeszcze bardziej podkreślając złożone piękno geometrii koperty.

Kolor i światło splatają się ze sobą.

Dwa zegarki z 18-karatowego różowego złota tworzą elegancki kontrast. Jeden zegarek ma jaskrawą fioletową tarczę z paskiem w tym samym kolorze, drugi zaś wybiera bardziej powściągliwy, ale połyskujący odcień kości słoniowej.

W obu zegarkach zastosowano nową konstrukcję tarczy z serii CODE 11.59. Wytłoczony wzór na tarczy przedstawia uderzającą strukturę gradientu, opracowaną we współpracy ze szwajcarskim mistrzem grawerowania maszynowego Yannem von Kaenelem. Nowa tarcza jest ozdobiona setkami maleńkich rowków, tworzących kaskadowy kształt fali, która rozprzestrzenia się na zewnątrz od środka, tworząc niepowtarzalny efekt połysku. Fioletowe i kości słoniowej odcienie obu tarcz uzyskano w procesie fizycznego osadzania z fazy gazowej (PVD), który uwypukla głębię reliefowego wzoru i uwydatnia bogate zmiany światła i cienia. Nowe znaczniki godzin i wskazówki są fasetowane i wypolerowane tak, aby kontrastowały ze wzorem tarczy. Dodatkowo wskazówki pokryte są fluorescencyjną powłoką, dzięki czemu odczyt w ciemności jest łatwy.

Każdy zegarek jest wyposażony w duży pasek ze skóry aligatora w kratkę w tym samym kolorze co tarcza i jest wyposażony w nową klamrę z 18-karatowego różowego złota z wygrawerowanym napisem „AUDEMARS PIGUET”. Ponadto butiki Audemars Piguet wprowadzą do oferty również paski pokryte gumą w kolorze kości słoniowej i fioletu, z podszewką ze skóry cielęcej i teksturowanymi wzorami.

Najnowsza generacja mechanizmu samonakręcającego

Obydwa nowe, nowoczesne zegarki są wyposażone w mechanizm samonakręcający najnowszej generacji Audemars Piguet Calibre 5900 ze wskaźnikiem godzin, minut, sekund i daty. Mechanizm Calibre 5900 zadebiutuje w niektórych modelach serii Royal Oak o średnicy 37 mm w 2022 roku.