ZENITH——Doskonały Plan Lotu Na Całe Stulecie, Zegarki Repliki

Marka ZENITH została założona w 1865 roku przez założyciela marki, Georgesa Favre-Jacota. Było to pierwsze w historii szwajcarskiego zegarmistrzostwa i otworzyło nową przyszłość dla przemysłu zegarmistrzowskiego.

Założyciel marki Zenith, Georges Favre Jacot (Georges-Favre Jacot), zarejestrował angielską wersję znaku towarowego „PILOT” w 1904 roku

Pan Georges-Favre Jacot był pionierem, który wyprzedzał swoje czasy. Był przekonany, że człowiek musi podbić ogrom nieba. W 1888 roku Zenith zarejestrował znak towarowy pod francuskim słowem „PILOTE”, a następnie w 1904 roku napisał angielską wersję znaku towarowego „PILOT”. Od tego czasu tylko Zenith może używać słowa „PILOT” na tarczy. W ciągu następnych kilku lat Zenith połączył siły z kilkoma nieustraszonymi pionierami lotnictwa, mającymi wizję ogromnego świata wolności, przekraczania granic i nieskończonych możliwości, aby stworzyć najdokładniejszy zegarek na rękę i zostać pilotem — jednym z wiodących producentów wyjątkowych zegarków na rękę i tablicy rozdzielczej instrumenty lotu.

Od początku XX wieku, w związku z prężnym rozwojem transportu lotniczego, zaczęły pojawiać się samoloty i statki kosmiczne za oceanem i lądem, wzrosło również zapotrzebowanie na precyzyjne przyrządy do narzędzi lotniczych. Wśród niezliczonych użytkowników zegarków pilotowych Zenith PILOT najbardziej znanym jest Louis Bleriot, który jako pierwszy przeleciał nad kanałem La Manche w 1909 roku.

Oderwanie się od ziemi to pierwszy krok do rozpoczęcia przygody. Calais, 25 lipca 1909, o 4:15, Blériot był gotowy na pokładzie Blériot XI i zakończył przygodę powrotną w 37 minut. Ludzie zawsze nazywali go „królem, który przekroczył granicę”. W tamtych czasach zegarek Zenith, świecące wskazówki i cyfrowe wyświetlacze na tarczy były typowymi cechami zegarków dla pilotów.

Zegarek lotniczy ZENITH Typ 20, 1939 r

Zegarek lotniczy Zenith jest instrumentem pokładowym i lojalnym drugim pilotem pomagającym pilotowi, który musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby chronić swoje bezpieczeństwo. Narzędzia produkowane przez Zenith spełniają wymagania techniczne przemysłu lotniczego: nie tylko wytrzymują zmiany temperatury, zmiany pola magnetycznego i wibracje kadłuba, ale zawsze pozostają dokładne, niezawodne, trwałe, wyraźne i łatwe do odczytania. Z tego powodu w latach 30. i 40. XX wieku zegarek lotniczy Zenith Type 20 był używany jako instrument pokładowy wielu samolotów, w tym słynnego samolotu Caudron Simoun C.635. Zegarki dla pilotów Zenith doskonale odzwierciedlają wielkie ambicje, które inspirują pilotów do walki o niebo. Dokładne i niezawodne stopery i zegarki repliki towarzyszą pilotom w przemierzaniu tysięcy mil, odzwierciedlając ich ambicję pokonywania przeciwności losu, precyzyjną kontrolę odległości i ambicję przekraczania samych siebie.

Admirał George J. Dufek i siedmiu członków zespołu nazywanych „Siedmioma małymi fortunami” (szczęśliwa siódemka) weszli na pokład samolotu LC-47 o nazwie „Que sera, sera”, aby po raz pierwszy dokonać lądowania na Antarktydzie.

Bądź pionierem i podbijaj nieznane z pasją odkrywcy. Słynny francuski pilot Marcel Brindejonc des Moulinais okrążył europejskie stolice w 1913 roku, ustanawiając nowy rekord w podróżowaniu po Europie; w 1924 roku amerykańscy odkrywcy Lowell H.Smith i Leslie P.Arnold wyruszyli z Seattle i przelecieli 44 345 kilometrów. Była to pierwsza na świecie podróż dookoła świata samolotem; w 1956 roku admirał George J. Dufek i siedmiu członków zespołu nazywanych „Siedmioma małymi fortunami” (szczęśliwa siódemka) odbyli lot o nazwie „Que sera, sera” samolotem LC-47, po raz pierwszy dokonując wyczynu lądowania na Antarktydzie. W 1964 roku amerykańska pilot Geraldine Mock podróżowała samotnie samolotem Cessna Type 180 „Spirit of Columbus”, stając się pierwszą kobietą, która okrążyła kulę ziemską. W podróży tych wielkich pionierów lotnictwa odrywających się od ziemi i kierujących się ku błękitnemu niebu, Zenith Pilot’s Watch zawsze towarzyszyła nienaganna precyzja i solidność, pamiętając o wspólnej pamięci z pionierami.

Istoty ludzkie zawsze chcą odkrywać nowe światy i odkrywać nowe granice. Zegarki Zenith Pilot’s są świadectwem wielu przełomów i istotnych momentów w historii ludzkiego lotnictwa. Od lat pięćdziesiątych do sześćdziesiątych XX wieku transport lotniczy stopniowo stawał się popularny wraz ze wzrostem popularności podróży na duże odległości. W 1955 roku Zenith wprowadził na rynek chronograf z ręcznym naciągiem czasu światowego, który potrafi zrozumieć wszystkie części świata za jednym spojrzeniem na użytkownika. To posunięcie w pełni pokazuje przyszłościowego i pionierskiego ducha marki.

Jako seria o najdłuższej historii w warsztacie zegarmistrzowskim Zenith, XXI-wieczna seria pilotażowa ZENITH Zenith PILOT nieustannie wprowadza innowacje, starając się zrównoważyć tradycję i nowoczesność, i w 2023 roku wprowadzi na rynek nową serię pilotażową PILOT. oko śledzi podstawową strukturę zegarów pilotów i przyrządów pokładowych oraz podstawowe elementy zegarków pilotów we wczesnym rozwoju przemysłu lotniczego ponad 100 lat temu i reinterpretuje je w bardziej nowoczesny sposób, włączając unikalny styl marki Zenith, z nowym rozdziałem kontynuować doskonały plan lotu „Mistrza chronometrażysty”, kontynuować interpretację historycznych kamieni milowych zegarków dla pilotów i poświęcić się przemysłowi lotniczemu.