Panerai Przedstawia Ekskluzywny I Przełomowy Materiał Ti-Ceramitech, Zegarki Repliki

Ludzka ciekawość nigdy się nie kończy. Materiały tytanowo-metalowe mają wysoką wytrzymałość, ale muszą być wystarczająco wytrzymałe; Materiały ceramiczne mają wysoką twardość, ale są stosunkowo delikatne. Czy istnieje materiał, który łączy w sobie zalety obu? Jako sport wyczynowy charakteryzujący się wyczynami, żeglarstwo ma rygorystyczne wymagania dotyczące materiałów do produkcji kadłubów, dlatego zawsze znajdowało się w czołówce innowacji, badań i rozwoju materiałów. W ostatnich latach, wraz ze wzrostem prędkości statków, wzrosło ciśnienie i tarcie na częściach żaglówek. Aby rozwiązać ten problem, po wielu eksperymentach najlepsza flota z Włoch – zespół żeglarski Luna Rossa – przypadkowo odkryła specjalnie obrobiony materiał ceramiczny, który skutecznie zmniejszył tarcie do mniej niż 10%.

Jako oficjalny partner sponsorujący drużyny żeglarskiej Luna Rossa od wielu lat, szwajcarska marka wysokiej klasy zegarków Panerai zawsze wprowadza na rynek różnorodne zegarki repliki kooperacyjne inspirowane innowacjami technologicznymi i pionierskim duchem przygód świata żeglarskiego. W tym roku marka po raz kolejny opracowała nowy materiał Ti-Ceramitech inspirowany kadłubem statku, odzwierciedlający zaawansowaną technologię marki i nieustraszonego ducha reprezentowanego przez Lunę Rossa. Po siedmiu latach dokładnych badań i rozwoju prowadzonych przez Warsztat Kreatywny Panerai (Laboratorio di Idee), opatentowane badania nad ceramikyzacją materiału tytanowego zostały zakończone za pomocą technologii plazmowego utleniania elektrolitycznego (elektrolityczne utlenianie plazmowe) i nadały temu materiałowi niepowtarzalny wygląd. Niebieski odcień. Technologia ta znacznie zwiększa twardość materiału: koperta jest o 44% lżejsza od stali szlachetnej, a jej odporność na pękanie jest dziesięciokrotnie wyższa niż w przypadku tradycyjnej ceramiki. Materiał Ti-Ceramitech wytrzymuje wysokie ciśnienie i wyjątkowo wysokie naprężenia termiczne, łącząc zalety tytanu i materiałów ceramicznych.

Samonakręcające się zegarki Panerai Submersible 44 mm Luna Rossa Ti-Ceramitech PAM1466 i PAM1543, zaprezentowane w 2024 r. na wystawie „Watches and Wonders” w Genewie Haute Horlogerie, po raz pierwszy wykorzystują ten przełomowy materiał, prezentując jego unikalne cechy i wykazując wysoką wydajność i najnowocześniejsze połączenie technologii. Koperta Ti-Ceramitech o średnicy 44 mm ma charakterystyczny niebieski kolor. Wiele projektów zawiera elementy floty Luna Rossa, co jeszcze bardziej konsoliduje długoterminową współpracę między obiema stronami i odzwierciedla zaangażowanie Panerai w innowacyjne materiały oraz niezwykłą pasję do podboju rozległego oceanu.