Światowa Premiera Zegarka Glashütte Original Senator Observatory Z Tourbillonem, Zegarki Repliki

Oryginalny patent niemieckiej marki zegarków najwyższej klasy Glashütte „Flyback Tourbillon” oznacza kolejny ważny przełom technologiczny w „zaawansowanych zegarkach”. Kiedy zatrzyma się na swoim torze, może płynnie się obrócić i powrócić do pierwotnej pozycji. Oryginalna lokalizacja. To innowacyjne arcydzieło osiąga przesunięcie grawitacji. Bogato warstwowa konstrukcja Senator Chronometer Tourbillon stanowi elegancką i uroczą scenę dla tej pięknej „trąby powietrznej”. Ten wyjątkowy zegarek jest limitowany do 50 egzemplarzy na całym świecie. Wyposażony jest w grawerowany laserowo mechanizm, który pozwala podziwiać od przodu jego wewnętrzną scenerię, oraz wyrafinowaną tarczę z wbudowanym wyświetlaczem dziennym i nocnym. Jest to arcydzieło tradycyjnego zegarmistrzowskiego rzemiosła Glashütte i nowoczesnej, eleganckiej sztuki. Zegarki repliki.

Tourbillon typu flyback, który ma odwagę się przebić

Tourbillon jest uznawany za jedną z najtrudniejszych komplikacji w haute horlogerie. Tourbillon obraca się wokół własnej osi w ciągu jednej minuty wraz z całym systemem oscylacji i wychwytu. W 1920 roku zegarmistrz z Glashütte, Alfred Helwig, dał Tourbillonowi zdolność „latania”, mocując tylko jedną jego stronę, odłączając w ten sposób go od górnej połowy ramy. Glashütte Original pomyślnie pokonał ostatnią przeszkodę na drodze do latającego tourbillonu.

Tourbillon typu flyback rozwiązuje jednocześnie dwa istotne problemy, które nękają zegarmistrzów od ponad stu lat. Sprzęgło pionowe natychmiast zatrzymuje koło balansowe i blokuje klatkę tourbillon w przypadku wyciągnięcia korony. Jeśli koronkę odciągnie się bardziej na zewnątrz i utrzyma nieruchomo, rama tourbillon będzie się obracać w górę, aż wskazówka sekundowa na górze oprawki przesunie się zgodnie z ruchem wskazówek zegara do zera i zatrzyma się – oryginalne arcydzieło sztuki doskonałego zegarmistrzostwa. Ta złożona konstrukcja została objęta dwoma patentami, co w pełni demonstruje innowacyjne przywództwo Glashütte Original w dziedzinie zegarmistrzostwa.

Konsekwentna precyzja wykonania

W zegarmistrzostwie Glashütte Original nadal kieruje się postawą doskonałości i zawsze za swoją misję uważa tworzenie precyzyjnych zegarków. Senator Chronometer Tourbillon Zegarek Senator Chronometer Tourbillon jest wyposażony w innowacyjny stoper minutowy. Kiedy tourbillon flyback powróci do zera, wskazówka minutowa przesuwa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara do następnej minuty i godziny. Zapewniając synchronizację wskazówki sekundowej i minutowej, możesz precyzyjnie ustawić czas i poczuć, jak wskazówka minutowa przeskakuje od znaku godziny do następnego.

Mechanizm naciągu ręcznego Kaliber 58-06: oficjalnie potwierdzona precyzja

Każdy zegarek Senator Chronometer Tourbillon został certyfikowany przez niezależną agencję testującą (Urząd Miar i Wag Turyngii) i jest zgodny z normą certyfikacji zegarków chronometrycznych DIN 8319, aby zapewnić bardzo dokładny czas podróży. Zegarek był testowany w pięciu pozycjach przez 15 dni i w trzech temperaturach, w pełni potwierdzając jego stabilność i niezawodność. Każdy zegarek jest dostarczany w przepięknym pudełku kolekcjonerskim z białego dębu z certyfikatem obserwatorium stanowiącym oficjalny dowód bardzo dokładnego zegarka z tej samej epoki.

Ponadto silikonowa sprężyna włosowa zegarka Senator Chronometer Tourbillon ma silne właściwości antymagnetyczne i różnicowe.

Eleganckie i wyrafinowane detale

Platynowa koperta o średnicy 42 mm ma doskonale zdobiony mechanizm, a uroczy tourbillon typu flyback jest widoczny na pierwszy rzut oka. Podobnie jak koło amortyzujące, mechanizm mechaniczny jest znakomicie zaprojektowany i widoczny, dzięki czemu Tourbillon może płynnie poruszać się w górę po zresetowaniu. Powierzchnia mechanizmu ma wykończenie grawerowane laserowo. W miarę postępu grawerowania laserowego warstwa po warstwie, krzyżujące się wzory paryskich podkuć dodatkowo pogłębiają trójwymiarowy efekt tarczy. Tarcza i tourbillon przypominają małe latarnie morskie wyrastające z falistych „fal” mechanizmu. Na górnej krawędzi tarczy ukryty jest także rząd rycin, przy zegarze nooo’, lustrzane odbicie na wypolerowanej wewnętrznej ściance, przedstawiające słowa „Chron” metr Tourbillon. „Dodatkowo tarczę zdobi wzór ziemi linii, co stanowi mocny dowód ponad 175 lat zaawansowanego niemieckiego kunsztu zegarmistrzowskiego skondensowanego w tym wyjątkowym zegarku. Wyświetlacz dzień/noc znajduje się pod przezroczystą częścią tarczy i ozdobiony jest słońcem i księżycem, które krążą wokół osi sferycznej raz na 24 godziny.

Ten zegarek Senator Chronometer Tourbillon jest limitowany do 50 sztuk na całym świecie i będzie dostępny w sprzedaży w światowych sklepach Glashütte Original oraz u niektórych autoryzowanych dealerów od maja 2024 r.