Zegarek Big Bang Soul Depeche Mode, Repliki Zegarków

Szwajcarska marka luksusowych zegarków HUBLOT i modny zespół (Depeche Mode) wspólnie wypuściły nowy zegarek Big Bang Soul Depeche Mode, aby złożyć hołd najnowszemu albumowi brytyjskiego zespołu „Memento Mori” i globalnej trasie koncertowej pod tym samym tytułem. Album „Memento Mori” celebruje postawę życia w teraźniejszości i zastanawia się nad cennym znaczeniem czasu. Wzór czaszki na nowym zegarku ozdobiony jest elementami klepsydry, żywo interpretując tę koncepcję.

Od czasu pierwszej współpracy w 2010 roku Hublot i Hipster współpracują, aby zwiększyć świadomość społeczną i zwiększyć fundusze na różne cele środowiskowe i humanitarne. Współpraca była kontynuowana podczas kolejnych tras koncertowych brytyjskiego zespołu. Do tej pory obie strony zebrały ponad 2,3 miliona dolarów na rzecz Teenage Cancer Trust i organizacji non-profit Charity Water.

W marcu 2023 roku hipsterski zespół oficjalnie ogłosił swój mocny powrót wydając 15. album studyjny „Memento Mori” i odbędzie światową trasę koncertową pod tym samym tytułem. Hublot utrzymuje przyjazną współpracę z tym zespołem, który sprzedał ponad 100 milionów płyt. Zespół wspólnie zbiera fundusze dla globalnej organizacji Conservation Collective, aby pomóc zwiększyć widoczność organizacji charytatywnej.

Na tym tle Hublot i zespół hipsterski ponownie połączyli siły, aby wypuścić w Berlinie nowy zegarek z limitowanej edycji: zegarek Big Bang Soul Depeche Mode. Warto wspomnieć, że pierwsza konferencja dotycząca współpracy obu stron odbyła się w tym urokliwym mieście 11 lat temu. Kultowa beczkowata obudowa tego zegarka z serii Big Bang Soul uzupełnia klasyczną, całkowicie czarną estetykę Hublot. Nowy zegarek, zaprojektowany wspólnie przez Hublot i hipsterski zespół, łączy w sobie wzór czaszki (element, który pojawił się w teledysku zespołu zapowiadającym ich powrót) z elementem klepsydry, który symbolizuje upływ czasu. Środek tarczy pokryty jest małymi czarnymi ceramicznymi kulkami, które mogą toczyć się w przód i w tył wraz z ruchem nadgarstka użytkownika, subtelnie przekazując koncepcję „Memento Mori”. To łacińskie wyrażenie oznacza „pamiętaj, że umrzesz” i ma na celu przywołać krótkotrwałość życia. Pozycję tarczy na godzinie 6 ozdobiono akronimem „DM” nazwy brytyjskiego zespołu, a znaczniki godzin i czarną ceramiczną ramkę ozdobiono ćwiekami w kształcie piramid.

Koperta nowego zegarka w kształcie beczki, wykonana z piaskowanej mikrokulki i polerowanej czarnej ceramiki, ma średnicę 42 mm i jest wyposażona w automatyczny mechanizm naciągu HUB1710_SD, który może zapewnić 50-godzinną rezerwę chodu. Każdy zegarek Big Bang Soul Depeche Mode ma dwa paski, które można szybko i wygodnie wymienić za pomocą opatentowanego przez firmę Hublot systemu szybkiej wymiany paska „One Click”. Wśród nich pierwszy pasek wykonany jest z materiałów pochodzących z recyklingu i nylonu zapinanego na rzep, co idealnie wpisuje się w inicjatywę globalnej organizacji charytatywnej Conservation Collective na rzecz ochrony środowiska. Drugi model to czarny gumowy pasek z czarnym, tytanowym zapięciem. Zawiera również elementy w kształcie piramidy na ramce i tarczy, tworząc uroczy, „rockowy” styl.

Nowy zegarek to limitowana kolekcja 100 sztuk. Do każdego zegarka dołączone jest specjalne pudełko upominkowe i prezent-niespodzianka: 10-calowa płyta winylowa „Wagging Tongue”. Ta płyta została stworzona specjalnie dla nowego opakowania zegarka i jest starannie wykonana z materiału PVC pochodzącego z recyklingu!

„Koncepcja „Memento Mori” przypomina nam, abyśmy bardziej cenili krótkotrwałość i cenność życia. Ten szacunek dla życia skłonił nas do ponownej współpracy z godnym zaufania zegarkiem Hublot. Dzięki współpracy możemy nie tylko zwrócić uwagę opinii publicznej na kwestie ochrony środowiska, ale możesz też mocno wesprzeć organizację charytatywną Conservation Collective i przyczynić się do ochrony ziemi i wszelkich żywych istot na tej planecie” – Martin Gore (Martin Gore), członek zespołu hipsterskiego.

„Od 14 lat Hublot ściśle współpracuje z zespołami hipsterskimi, aby wspólnie chronić ludzi i środowisko. Koncepcja „Memento Mori” uświadamia nam, że czas jest ulotny. Jako marka repliki zegarków jesteśmy tego w naturalny sposób świadomi. Panuje w tym głębokie zrozumienie. Chociaż jest to poważny problem, muzyka zespołów hipsterskich inspiruje nas do stawienia czoła upływowi czasu z energią i radością. – Ricardo Guadalupe Hublot, dyrektor generalny

„Jesteśmy zachwyceni i wdzięczni za otrzymanie funduszy od Hublot i Hipster. Obecnie przyspieszamy prace nad renaturą środowiska w większej liczbie regionów na całym świecie. Conservation Collective obejmuje obecnie 20 lokalnych fundacji. Fundacja angażuje się w pomaganie organizacjom oddolnym w swoich regionach napędzać kaskadowe pozytywne zmiany. Nowe finansowanie od Hublot i Hipster nada tym wysiłkom impuls transformacyjny”. – Ben Goldsmith Goldsmith KOLEKTYW KONSERWACJI.

Globalna organizacja charytatywna CONSERVATION COLLECTIVE

Conservation Collective, globalna organizacja charytatywna, została założona przez Bena Goldsmitha w 2020 roku. Jej celem jest otwieranie nowych kanałów pozyskiwania funduszy na cele charytatywne, promowanie realizacji lokalnych inicjatyw na rzecz ochrony środowiska i zwiększanie ich pozytywnego oddziaływania. Filantropia ekologiczna stoi przed dwoma głównymi wyzwaniami: przekonaniem ludzi do inwestowania pieniędzy w najbardziej palące problemy współczesnego świata oraz przeznaczeniem tych środków na optymistyczne i praktyczne inicjatywy ekologiczne. W przypadku tych dwóch wyzwań Conservation Collective opracowało sprawdzone i skuteczne rozwiązania. Stworzyliśmy Klub Darczyńców, aby chronić ich cenne miejsca i stworzyć nowe kanały finansowania przywracania przyrody. Zaobserwowaliśmy, że ludzie mają wrodzoną więź z „miejscem”. Jeśli chodzi o ochronę środowiska i działalność charytatywną, jesteśmy bardziej skłonni chronić ziemie, które znamy i głęboko kochamy. Tworzymy, pielęgnujemy i wspieramy lokalne fundacje ekologiczne. Fundacja Conservation Collective tworzy nowe kanały finansowania dla najlepszych i najbardziej wpływowych projektów oddolnych poświęconych ochronie, zachowaniu i przywracaniu różnorodnych ekosystemów lądowych i podwodnych w celu łagodzenia skutków zmian klimatycznych i aktywnego dostosowywania się do konsekwencji. Wyzwanie. Aktywnie wspieramy rozwój coraz skuteczniejszych proekologicznych projektów charytatywnych. W miarę jak liczba członków Fundacji stale rośnie, udało nam się zebrać miliony funtów na wsparcie znaczących inicjatyw ekologicznych. To jednak dopiero początek naszych wysiłków i nadal będziemy wnosić większy wkład w ochronę środowiska.